Modlińska 1, 15-066 Białystok Pon. - Piąt. 08:00 -18:00 Sob. 08:00 -14:00 tel. 85 732 84 38

Implantologia

people

Mimo znaczących postępów w stomatologii, wielu pacjentów traci zęby z powodu chorób przyzębia, próchnicy czy też urazów. Przez wiele lat jedynym możliwym sposobem uzupełnienia tych braków były mosty lub protezy ruchome. Dzisiaj można zastosować  wszczepy  śródkostne czyli implanty.

Implant zębowy (nazywany również implantem lub wszczepem stomatologicznym) to niewielka śruba  wykonana  z biozgodnego, czyli obojętnego dla zdrowia i niewywołującego reakcji alergicznych materiału – najczęściej tytanu. Tytan jest metalem doskonale tolerowanym przez organizm człowieka, co powoduje szybkie zintegrowanie się wszczepu z kością , a w procesie gojenia trwającym kilka miesięcy  zrasta się z kością na stałe tworząc, stabilny fundament, na którym można wykonać odbudowę protetyczną (koronę, most lub protezę). Implant z koroną wygląda dokładnie tak, jak naturalny ząb – część tytanowa w całości ukryta jest pod dziąsłem, część ceramiczna czy zęby w protezie dobierane są zaś tak, by ich kolor, przezroczystość i połysk w pełni odpowiadały cechom naturalnych zębów.

W naszej przychodni proponujemy Państwu pełny zakres leczenia w oparciu o implanty firmy Osstem, Zimmer, Alpha-Bio, AB Dental, DIO.

Leczenie implantologiczne przebiega w kilku etapach.

Pierwszym etapem jest konsultacja implantologiczna, która pozwala na określenie warunków do implantacji na podstawie zdjęcia pantomograficznego, tomografii komputerowej lub pomiaru szerokości wyrostka zębodołowego.  Jeżeli warunki kostne pacjenta pozwalają na przeprowadzenie zabiegu, ustalany jest plan i koszty  leczenia.

Następnym etapem jest zabieg chirurgiczny wszczepienia implantów, przeprowadzany w znieczuleniu więc jest całkowicie bezbolesny. Polega na nawierceniu niewielkich otworów w kości i wkręceniu tytanowych implantów. Potem  następuje okres wgajanie się wszczepu, który trwa od 3 do 6 miesięcy.

Rygorystyczne  przestrzeganie procedury aseptyki okołozabiegowej, dezynfekcji i sterylizacji zapewnia naszym pacjentom  całkowite bezpieczeństwo i ochronę przed zakażeniami.

Ostatnim etapem leczenia jest odbudowa protetyczna  na wgojonych implantach. W zależności od potrzeb proponujemy różne  rozwiązania protetyczne , korony, mosty lub protezy całkowite ze znacznie ograniczoną płytą.

W przypadkach, kiedy implantacja wszczepów śródkostnych  jest niemożliwa ze względu na brak warunków anatomicznych, przeprowadzamy leczenie implantologiczne z zastosowaniem zabiegów rekonstrukcji tkanki kostnej. Wówczas  cały proces leczenia znacznie się wydłuża.

Pozostałe usługi

Protetyka

Protetyka to dyscyplin stomatologii, dążąca do stworzenia lub przywrócenia prawidłowego układu uzębienia.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej.

Endodoncja

Leczenie kanałowe zęba ma na celu zlikwidowanie stanów zapalnych, oczyszczenie korzeni z martwych i zakażonych mas.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem ubytków tkanek zębów.

Stomatologia dziecięca

Pierwsza wizyta małego pacjenta w gabinecie jest wizytą szczególną, a dzieci są naszymi specjalnymi pacjentami.

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna, to praca całego zespołu lekarzy stomatologów prowadząca do uzyskania pięknego uśmiechu.

Implantoprotetyka

Implanty służą do rekonstrukcji protetycznych czyli odbudowy braku pojedynczego zęba koroną protetyczną.

Ozonoterapia

Zaletą leczenia ozonem jest bezbolesność i krótki czas zabiegu, z tego względu polecany jest szczególnie w leczeniu próchnicy u dzieci.